dvigubo pjovimo mediena stambiu matmenu.jpg kuolai-kaina pakalimo lentutes akcija 15 00.jpg c24 stipruminio gradavimo kalibruota mediena akcija 30 lauko dailylentes akcija 15 obliuoti tasai.jpg lauko dailylente rombas impregnuota mediena impregnuota mediena uz puse kainos terasos lentos neimpregnnuotos.jpg dvigubo pjovimo mediena obliuota mediena statybiniai taseliai pirties dailylente pirties gultas liepa 2 klases mediena akcija mediena su fsc sertifikatu medienos profiliai sibiro maumedzio terasa akcija statybines medienos akcija terasos lentos akcija terasos lentos b rusis akcija

Graduota atrinkta mediena

Graduota Atrinkta MedienaVisose rinkose atsiradus didžiulei prekių pasiūlai, vartotojai grįžta prie natūralių medžiagų. Viena labiausiai vertinamų natūralios kilmės medžiagų yra medis. Tuo tarpu statybine mediena statytojai naudojasi nuo neatmenamų laikų ir ji niekad nebuvo išstumta iš naudojamų žaliavų asortimento bandant pakeisti sintetinės kilmės medžiagomis. Dėl savo savybių mediena statyboje yra plačiai naudojama kaip apdailinė ir konstrukcinė medžiaga. Medinį karkasą turinčių pastatų nešančios konstrukcijos yra pagamintos iš statybinės medienos, tačiau mediena dažnai naudojama ir iš kitų medžiagų padarytose pastatų konstrukcijose, pvz., stogų konstrukcijose bei įvairiose pastoginėse, statybine mediena papildomi ir restauruojami pastatai. Konstrukcijose medienos stiprumo savybės, be abejo, yra labai svarbus veiksnys. Kadangi mediena nėra vienalytė medžiaga, dviejų iš pažiūros vienodų medienos gabalų stiprumo savybės gali skirtis net keletą kartų. Todėl būtina atlikti stipruminį statybinės medienos rūšiavimą, tam galima naudoti įvairius metodus.

Medienos tvirtumą galima išmatuoti tik įvertinimo metodu. Tikrąjį tvirtumą sužinotume tik tada, kai lenktume rąstą iki jo lūžimo.

Mes didžiuojasi savo parduodama statybine mediena dėl jos kokybės, kuri nustatoma tik kruopščiai įvertinus medienos tvirtumą.

Vizualinis stipruminis rūšiavimas

Mediena rūšiuojama pagal vizualius kriterijus, iš kurių svarbiausi yra šakų skaičius, dydis ir išsidėstymas (taip vadinamas šakų santykis). Tokį rūšiavimą atliekantis rūšiuotojas privalo būti specialiai apmokytas ir turėti licenciją. Kadangi koreliacija tarp vizualių kriterijų ir medienos stiprumo nėra pakankamai gera, šiuo metodu leidžiama nustatyti tik žemesnes stiprumo klases. Taikant šį metodą, apskaičiuojama didelė tvirtumo atsarga, sumažinanti išeigą.

Mašininis stipruminis rūšiavimas

Mašininis stipruminis rūšiavimas, palyginti su vizualiniu rūšiavimu, yra tikslesnis.  Stipruminio rūšiavimo mašinų yra įvairių, o jų veikimas pagrįstas įvairiais metodais (mechaniniu, dinaminiu, optiniu, spinduliavimo).   Labiausiai paplitęs rūšiavimo parametras yra elastingumo modulis, kurio koreliacija su medienos stiprumu yra pakankamai gera, tačiau atsižvelgiama ir į tankį, šakų santykį ir pan.  Norint pasiekti dar geresnį rezultatą, galima tarpusavyje kombinuoti įvairius metodus, pvz., vienu prietaisu matuoti elastingumo modulį, o kitu prietaisu - tankį. Mašininį stipruminį medienos rūšiavimą įmonė gali atlikti tik turėdama atitinkamą sertifikatą, kurį išduoda nepriklausoma sertifikavimo firma, taikanti visapusišką kokybės kontrolės sistemą ir turinti bandymams reikalingą laboratoriją.  


Nepriklausomai nuo rūšiavimo metodo, galiausiai būtina nustatyti statybinės medienos stiprumo klasę kartu su kita svarbia informacija ir paženklinti kiekvieną rąstą atskirai. Pasaulyje egzistuoja daug įvairių stiprumo standartų, Europos Sąjunga yra nustačiusi visoms šalims narėms vienodas stiprumo klases, t.y. C - klases, kurių minimalūs kriterijai yra pateikti šioje lentelėje:

Standartas
EN 1912          

C14  

C16  

C18 

C22 

C24 

C27 

C30 

C35 

C40 

Atsparumas lenkimui
N/mm2

14

16

18

22

24

27

30

35

40

Atsparumas tempimui
N/mm2

8

10

11

13

14

16

18

21

24

Atsparumas slėgimui
N/mm2

16

17

18

20

21

22

23

24

26

Elastingumo modulis
KN/mm2

7

8

9

10

11

12

12

13

14

Tankis
Kg/m3

290

310

320

340

350

370

380

400

420

Be stiprumo klasės, ant kiekvieno rąsto turi būti pažymėta: medienos rūšis, stipruminio rūšiavimo standartas, gamintojo identifikavimo numeris ir sertifikavimo firmos identifikavimo numeris. Be to, medienos gaminiams Europos Sąjunga yra sukūrusi   CE  saugumo ženklą, ir nuo 2007 m. rugsėjo 1 d. visos statybose naudojamos konstrukcijos privalės turėti  CE-  ženklą.

Mes prekiaujam tik kokybiška statybine mediena, kuri patenkins jūsų poreikius įgyvendinant bet kurį nekilnojamojo turto projektą.